تلفن تماس: 33239072-087
در این بخش:

جهت رفاه حال مراجعین و پزشکان از PCR برای انجام آزمایش‌های متعددی استفاده می‌شود که همچنان در حال گسترش و به‌روز رسانی است. به‌طور مثال:

1.     بررسی بیماری‌های خودایمن با سنجش آزمایش HLA Typing

2.     تشخیص انواع پاتوژن‌ها در بیماری‌های مختلف ویروسی و باکتریایی مانند هپاتیت، ایدز، بروسلا و ...

3.     تعیین ژنوتایپ ویروس (Genotyping) 
 
* PCR به معنی واکنش زنجیره‌های پلی‌مراز ژنوم است که از دقیق‌ترین روش‌های شناسایی کروموزوم در حال حاضر در دنیا بوده و هدف از این روش شناسایی رشته‌های DNA و RNA خارج شده از نمونه‌ها با توجه به رشته‌های الگوی موجود در دستگاه PCR است. این آزمایش‌ها در بخش تخصصی شناسایی مولکولی آزمایشگاه انجام می‌گیرد و به دلیل کاربرد زیاد روش‌های مختلفی دارد که جدیدترین آن Real Time PCR می‌باشد. در این تکنیک کلیه مراحل استخراج و شناسایی، مشاهده و اندازه‌گیری ژنوم‌ها بدون ‌وقفه و طی یک واکنش انجام می‌شود. از خصوصیات بارز این روش استخراج ژنوم، کاهش زمان سیکل‌های PCR، حذف مراحل Post PCR، استفاده از نشانگرهای فلوروژنیک و روش‌های حساس آشکارسازی ژنوم‌ها نسبت به روش های معمولی است. همچنین این روش علاوه بر شناسایی یا به اصطلاح کیفی بودن، میزان کمی و عددی از هر باند را نیز نشان داده و از حساسیت و اختصاصیت بسیار بالایی برخوردار است. این ویژگی‌ها سبب شده که روش Real Time در مقام بهترین روش اندازه‌گیری ژنوم قرار گیرد و برای بسیاری از بیماری‌ها به عنوان روش تشخیص قطعی و نهایی در نظر گرفته شده است.
کنترل کیفی

در این بخش نیز مانند سایر بخش‌ها، برنامه‌های کنترل کیفی در نظر گرفته شده توسط مسئول بخش، سوپروایزر و مسئول فنی کنترل می‌شود.
تجهیزات بخش
ژل داک Vilber مدل E-BOX-VX5/20LM دارای قابلیت تنظیم Zoom، سرعت شاتل و دیافراگم از روی پنل و هم چنین مجهز به ترانس ایلومینیتور کشویی با فیلتر 20X20 بوده و تصاویر به صورت مستقیم در حافظه داخلی ذخیره و چاپ می‌شود.
Gel Duc Vilber
ساخت شرکت Hettich آلمان
سانتریفوژ یخچالدار
ساخت شرکت ABI آمریکا می باشد . در ترموسایکلر Veriti 96 چاهکی، بلوک­ های Veriflex نوآوری شده است که عملکرد PCR را افزایش می­ دهد. در این ترموسایکلر، 6 بلوک Peltier جداگانه بیشترین تطابق و انعطاف را فراهم می کند که دو مزیت دارد: 1-بهینه سازی PCR: که هر بلوک می­ تواند با یم دمای خاص تنظیم شود که برای کنترل دقیق بهینه سازی ایده آل است. 2-اجرای آزمایش ­های بیشتر: که 6 بلوک Peltier می تواند برای تنظیم برای تنظیم 6 دمای آنیلینگ مختلف استفاده شود
Thermocycleur-verti
ساخت کمپانی Xi’an Tianlong Science and Technology چین، با 4 کانال تشخیص فلورسانس
Real time PCR Gentier 48E
از برترین دستگاه های RealTime PCR موجود در بازار می باشد سیستم ردیابی نوری این دستگاه قابلیت شناسایی پروب­ های وابسته به توالی را دارد و اجازه­ می­دهد. هم­چنین به دلیل قابلیت شناسایی چند رنگ این دستگاه، امکان استفاده از 4 رنگ فلورسنت نیز وجود دارد.
LightCycler 96 RealTime PCR
تماس با ما
سنندج، خیابان آبیدر، پایین‌تر از میدان مولوی کُرد، کوچه پرتوی، پلاک 3
تلفن تماس: 33239072 087  
08791009072   
فکس: 33239092 087
تلگرام: 09180027952 
واتس‌اپ: 09185330322 
ساعت کاری آزمایشگاه
شش ماه اول سال:
(شنبه تا چهارشنبه 6:30 الی 20:30)(پنج‌شنبه 6:30 الی 18:30)
شش ماه دوم سال:
(شنبه تا چهارشنبه 7 الی 20)(پنج‌شنبه 7 الی 18)