تلفن تماس: 33239072-087

در این بخش: 

بخش بیوشیمی در هر دو شیفت کاری آزمایشگاه فعال می‌باشد؛ لذا اکثر آزمایش‌های مربوط به این بخش بلافاصله پس از نمونه‌گیری توسط واحد تفکیک نمونه جداسازی شده و تحویل بخش بیوشیمی داده می‌شود، تا از افت آنالیت‌های خونی جلوگیری شود. این امر سبب گردیده که قابلیت پذیرش آزمایش‌های اورژانسی در هر ساعتی از روز امکان‌پذیر باشد. 
 
انجام کلیه آزمایشهای تخصصی بیوشیمی بدون نیاز به ارسال
انجام آزمایش هموگلوبین A1C با دستگاه Cobas C311 قابل مقایسه با روش HPLC
انجام CRP و RF به روش کمی
انجام آزمایش D-Dimer به صورت اورژانسی

کنترل کیفی

مانند سایر بخش‌ها، در این بخش نیز برنامه‌های کنترل کیفی در نظر گرفته شده است که توسط مسئول مربوطه در بخش، سوپروایزر و مسئول فنی کنترل می‌گردد.

تجهیزات بخش
دستگاه تمام اتوماتیک Cobas c 311ساخت شرکت Roche آلمان با سرعت 300 تست در ساعت و قابلیت انجام تست های اورژانسی به صورت جداگانه با متد HIA که دارای تکنولوژی جدید اولتراسوند می باشد. با توجه به اینکه دستگاه Close می باشد، دخالت اپراتوری به حداقل ممکن می رسد. کیت های دستگاه انحصارا در اختیار شرکت Roche آلمان می باشد.
Autoanalyzer Cobas
دستگاه تمام اتوماتیک Mindray BS380 که توانایی انجام 300 تست در ساعت را با روش Fixed time end point - Turbidometery photometery دارد.
Autoanalyzer Mindray
ساخت کشور آمریکا جهت اندازه گیری سطح گازهای خونی
Blood Gas ABL80
ساخت شرکت MEDICA آمریکا
Easy Lyte
HbA1C Analyzer مدل AC6601 ساخت شرکت Audicom کشور چین. این دستگاه دارای تاییدیه آزمایشگاه رفرانس ایران به روش اندازه گیری LPLC (کروماتوگرافی) می باشد. تاریخ اعتبار بلند مدت محلول و ستون کروماتوگرافی بدون نیاز به نگهداری محلول در یخچال، توانایی محاسبه میانگین قند دو ماهه بیمار،کروماتوگرافی Gold Standard و دقت عالی خوانش از مزایای این دستگاه می باشد.
HbA1C Analyzer

معرفی بخش‌های آزمایشگاه

تماس با ما
سنندج، خیابان آبیدر، پایین‌تر از چهارراه، کوچه پرتوی، پلاک 3
تلفن تماس: 33239072 087 
فکس: 33239092 087
ساعت کاری آزمایشگاه
شش ماه اول:
(شنبه تا چهارشنبه 7 الی 21) (پنج‌شنبه 7 الی 19)
شش ماه دوم:
(شنبه تا چهارشنبه 7 الی 20) (پنج‌شنبه 7 الی 18)